O mnie

O Gabinecie

Otwierając Gabinet Psychoterapii i Rozwoju Osobistego SERENITY, zależało mi na tym, by stworzyć kameralne miejsce, zapewniające Klientom poczucie bezpieczeństwa, anonimowości i intymności, które sprzyja odzyskiwaniu wewnętrznej równowagi i osiąganiu rozwojowych celów.

Gabinet SERENITY mieści się w Legionowie k. Warszawy i pod obecną nazwą funkcjonuje od kwietnia 2018 roku. Wcześniej, przez 4 lata, działał jako Gabinet Psychoterapii i Leczenia Uzależnień.

Dlaczego SERENITY?

Zastanawiając się nad nazwą gabinetu w pierwszej kolejności skupiłam się na poszukiwaniu źródła inspiracji. Finalnie odnalazłam ją w słowach swoich Klientów, którzy mówiąc o oczekiwaniach dotyczących psychoterapii wymieniali najczęściej: „uzyskanie spokoju”, „odzyskanie radości życia”, „ osiągnięcie wewnętrznej równowagi”.

Oczywiście hasła te każdy może rozumieć indywidualnie i dla każdego mogą się pod nimi kryć inne rzeczy, ale wydaje mi się, że niezależnie od ich rozumienia zawsze pozostaje pewien „wspólny mianownik” czyli właśnie pogoda ducha.

Dla mnie oznacza ono stan wewnętrznej równowagi, dzięki której możemy doświadczać życia takim jakie ono jest, z całą jego różnorodnością, z radościami i smutkami, z doświadczeniami osiągania sukcesów i doznawania porażek, z wszystkimi niespodziankami i rozczarowaniami, jakie niesie los.

To rodzaj wewnętrznej siły, która pozwala człowiekowi mierzyć się z przeciwnościami losu, z pewnością, że zrobi on wszystko, co w jego mocy, by je pokonać i zmienić ale tylko to, co pod jego wpływem może ulec zmianie. To świadomość, że w życiu każdego z nas są takie obszary, nad którymi nie mamy żadnej kontroli i nieważne, co zrobimy, ile poświęcimy czy ile energii życiowej zużyjemy, one pozostaną niezmienione. Wtedy odpuszczamy.

Kim jestem?

Jestem psychologiem, psychoterapeutą PTP w procesie certyfikacji, psychotraumatologiem oraz specjalistą psychoterapii uzależnień. Pracuję zgodnie ze standardami Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, którego jestem członkiem. Należę także do Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP. Aktualnie uczestniczę w szkoleniu z zakresu psychotraumatologii zaawansowanej, którego organizatorem jest Pomorska Fundacja Psychotraumatologii w Gdańsku oraz w szkoleniu „Terapia rodzin i par ze szczególnym uwzględnieniem podejścia systemowego”, którego organizatorem jest krakowska Fundacja Rozwoju Terapii Rodzin NA SZLAKU.

W gabinecie SERENITY w Legionowie współpracuję z osobami doświadczającymi różnych kryzysów życiowych (rozwód, rozstanie, strata bliskiej osoby, choroba), borykającymi się z problemami osobistymi, depresją, zaburzeniami lękowymi lub zaburzeniami osobowości. Prowadzę także psychoterapię osób doświadczających problemów z obszaru uzależnień, współuzależnienia oraz zaburzeń charakterystycznych dla DDA i DDD.

Milena Rawska
Milena Rawska
psycholog, psychotraumatolog
psychoterapeuta PTP w trakcie procesu certyfikacji
specjalista psychoterapii uzależnień

Pracuję w nurcie integracyjnym. W zależności od etapu procesu terapeutycznego oraz indywidualnych potrzeb Klienta, łączę myślenie systemowe z psychodynamicznym, które dodatkowo uzupełniam technikami poznawczo-behawioralnymi. Bliskie jest mi również podejście skoncentrowane na zasobach człowieka i jego potencjale. Swoją pracę terapeutyczną poddaję regularnej superwizji czyli nadzorowi merytorycznemu.

Zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym jestem wielką entuzjastką ciągłego rozwoju oraz nieustannego dokształcania się. Każdego dnia staram się pielęgnować swój optymizm i niestrudzenie rozszerzam osobistą „bazę zasobów”, dzięki którym mogę skutecznie naładować baterie, najchętniej podróżując po słonecznej Italii.

Wybrane szkolenia i praktyki

Pokaż

Wybrane doświadczenie zawodowe

Pokaż

Standardy świadczenia usług

Pracuję zgodnie ze standardami Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (zobacz KODEKS ETYCZNY PSYCHOTERAPEUTÓW PTP)

Swoją pracę z Klientem poddaję regularnej superwizji u superwizora Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

Nieustannie podnoszę kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, kursach i konferencjach naukowych


Certyfikaty

Zobacz więcej

Inne usługi